REKLAMA
RSS
Twitter
Facebook
Pinterest

Grafika

Pismo o końcu świata...

Jeżeli, ktoś miałyby ochotę sam popisać frontem Believe, to jest on do pobrania TUTAJ
Dziś koniec świata! Oj, chyba coś się spóźnia? O której to miało być i jakiego czasu?
Pismo Majów było nie tylko sposobem zapisywania myśli, ale także elementem ozdobnym wykorzystywanym do dekorowania świętych miejsc...

Aby uczcić dzisiejszy koniec świata, polski projektant mieszkający we Francji - Konrad Bednarski przygotował specjalny krój pisma nawiązujący do różnych kulturowych symboli, także prekolumbijskich glifów Majów.

Hieroglificzne znaki Majów przedstawiały przedmioty, zwierzęta czy bogów. Ich uproszczone formy służyły do zapisywania przysłówków i przyimków, które ustawione w odpowiedni sposób określały sens wypowiedzi. Pismo Majów było nie tylko sposobem zapisywania myśli, ale także elementem ozdobnym wykorzystywanym do dekorowania świętych miejsc, biżuterii czy zwykłych wyrobów garncarskich.

Font Bednarskiego nazwany Believe choć jest alfabetem łacińskim, odnosi się graficznie do symboliki etnicznej różnych kultur. Typograf stworzył kilka form każdej litery, aby końcowy zapis sentencji dawał większe możliwości interpretacyjne.

Podobnie jak w piśmie Majów, które popadając w zapomnienie stało się trudnym dla badaczy szyfrem, tak i krój Bednarskiego wymaga wcześniejszego przestudiowania, aby można było poprawnie odczytać dokonanego nim zapisu.

Spróbuj odczytać!

Źródło: LINK

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy :(

Dodaj swój komentarz

To forum jest moderowane: Twój wpis ukaże się dopiero po weryfikacji przez administratora strony. Moderacja komentarzy odbywa się zazwyczaj raz dziennie.

(By utworzyć akapity, po prostu zostaw puste linijki.)

Kim jesteś?


01-01-2013 | przez Agnieszka M.
podobna tematyka w Grafika
15-06-2011 | przez AkademiaSztuki
podobna tematyka w Grafika
10-05-2012 | przez Nano
podobna tematyka w Grafika
REKLAMA
17-11-2014 | przez Agnieszka M.
inne w Grafika
22-11-2010 | przez Górnik
inne w Grafika
10-12-2013 | przez Agnieszka M.
inne w Grafika
REKLAMA
Treści copyright © 2010-2013 Ars Atelier. Obrazki copyright © autorów zaznaczonych obok zdjęć (lub w treści tekstów)